Spanja-Rusi, s’ka fitues mbas 90 minuta lojë!

Ka përfundue barazim 1:1 koha e rregullt e ndeshjes Spanjë – Rusi.

Përballja mes Spanjës dhe Rusisë ka shkue në vazhdime dy herë nga 15 minuta, mbasi koha  e rregullt e ndeshjes ka përfundue 1:1.

Ignashevich në minutën e 12’ me nji autogol i dha epërsinë Spanjës.

Dzyuba në minutën e 41’, barazoi nga penalltia.

Pjesa e dytë e ndeshjes nuk solli ndryshim në rezultat, dhe skuadrat shkuen në vazhdime dy herë nga 15 minuta.

 

Shperndaje në: