Efekti Ronaldo, shihni çka po ndodhë në rrjetet sociale me Juventusin

Cristiano Ronaldo ka fillue me lanë gjurmë në Juventus, ende pa u prezantue si futbollist i ri i ekipit nga Serie A.

5 herë fituesi i “Topit të Artë” ka arritë Juventusin në rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe Twitter.

Menjiherë mbas konfirmimit të lajmit për transferimin e tij nga Real Madrid, në rrjetet sociale te “Bianconerët” ka fillue një valë e re e pëlqimeve dhe ndjekësve të ri.

Efekti i Cristiano Ronaldos në rrjetet sociale të Juventusit:

+ 900,000 followers në Instagram.

+ 100,000 followers në Twitter.

+ 400,000 likes në Facebook.

Shperndaje në: