Barcelona transferon super mbrojtësin për 35 milionë euro

Barcelona ka me pasë përforcimin e dëshiruem në mbrojtje dhe asht pikërisht Clement Lenglet të cilin e kishte piketue prej kohësh.

Bisedimet me drejtuesit e Sevillas ishin të vështira mbasi këta të fundit dëshironin të rinovonin me lojtarin për t’ia rritë klauzolën, por Barcelona tashma ka ba efektive pagimin e klauzolës aktuale prej 35 milionë euro.

Shperndaje në: