Dështon opozita, nuk miratohet rezoluta për 53 milionëshin e Bechtel Enka’s

Me 47 vota kundër Kuvendi nuk e ka miratue rezolutën e propozueme nga opozita, lidhun me interpelancën e kryeministrit, për borxhin prej 53 milionë eurove ndaj Bechtel Enkas.

37 deputetë tjerë votuen për, kurse vetëm nji abstenoi.

Rezoluta që u lexue nga Glauk Konjufca nxiti debat në Kuvend, ku partitë në koalicion kritikuen opozitën se e kanë ndryshue tekstin e rezolutës.

Kjo rezolutë u përkrahë vetëm nga LDK, VV dhe PSD.

Shperndaje në: