Izraeli çon avionat, sulm me raketa në Gaza (video)

Avionët luftarakë izraelitë kanë krye sulme kundër objektivave të Hamasit në Rripin e Gazës, në përgjigje të dhunës dhe ‘akteve terroriste’ që nxiti grupi në kufi, si dhe nisjen e raketave ndërkufitare, tha IDF.

‘Sonte, avionët e luftës të IDF synuen nji tunel terrorist të sulmit në Gazan jugore, përveç disa vendeve terroriste në të gjithë Gazën, ndër to komplekset që përdoreshin për pregaditjen e sulmeve terroriste të zjarrëvanies dhe nji strukture terroriste të Hamasit’, tha IDF tue postue nji video të sulmit.

Shperndaje në: