Zyrtare: Chelsea bahet me trajner të ri

Maurizio Sarri asht zyrtarizue si trajner i ri i Chelse.

Ai kalon në Stamford Bridge si mbasardhës i të shkarkuemit Antonio Conte.

Sarri që u shkarkue nga Napoli, ka nënshkrue kontratë trevjeçare dhe ka thanë se asht i lumtun me kalimin e tij te Chelsea.

Shperndaje në: