Deklarata e Klopp për transferimin e Shaqirit

Jurgen Klopp u shpreh shumë i lumtun që Liverpool kompletoi transferimin e Xherdan Shaqirit nga Stoke City.

”Ai ka shpejtësinë dhe aftësi të jashtëzakonshme. Mendoj se na jemi ekipi perfekt për atë për momentin, sepse ai duhet ta shtyj veten përpara dhe ta sfidoj veten po ashtu. Na kemi me ba që ai me i shpreh aftësitë e veta, por gjithashtu të mësoj dhe të përmirësohet në disa aspekte të lojës së tij”

”Nga prespektiva jonë ai asht nji lojtar, i cili mundet me ba diferencën në ekipin tonë dhe mund të përshtatet në disa pozicione në sistemin që kemi. Ai do të përshtatet perfekt te Liverpool”, u shpreh trajneri gjerman.

Shperndaje në: