Nis takimi Trump-Putin në Helsinki

Dy nga liderat botnorë Donald Trump dhe Vladimir Putin po zhvillojnë nji takim të përbashkët në Finlandë.

Takimi krye për krye mes presidentit rus dhe atij amerikan sapo ka nisë në pallatin presidencial Helsinki.

Takimi po zhvillohet në kushte të vështira, vetëm pak ditë mbasi Departamenti i Drejtësisë paditi 12 agjentë të inteligjencës ruse për akuzat për sulmin ndaj Komitetit Kombëtar Demokratik dhe fushatës presidenciale të Hillary Clinton.

Shperndaje në: