Fajon i gëzohet lajmit: Vizat u kthyen në agjendën e BE’s

Raportuesja e vizave për Kosovën në Parlamentit Europian, Tanja Fajon i asht gëzue lajmit për rekomandimin pozitiv të Komisionit Europian për liberalizimin e vizave të 2019’tës.

Ajo ka shkrue se tanima heqja e vizave për kosovarët asht rikthy në agjendën e Bashkimit Europian.

“Punë e shkëlqyer! Urime miqtë e mi. Ne kemi rikthyer liberalizimin e vizave në agjendën e institucioneve të Bashkimit Evropian. Puna juaj e madhe dhe përpjekjet tuaja janë vlerësuar”, ka shkrue Fajon.

Shperndaje në: