Lamtumirë Courtois, Chelsea gjen portierin e ri

Me Thibaut Courtois që konsiderohet ma shumë jashtë Chelsea, drejtuesit e ekipit kanë ba nji lëvizje të bujshme tue kërkue Joe Hart nga Manchester City.

Portieri 31-vjeçar prej kohësh nuk asht në planet e Guardiolës dhe dy sezonet e fundit ka luejt i huazuem te Torino e mandej West Ham, ndërsa tash kërkon largimin përfundimtar, derisa Chelsea mundet me qenë ekipi i tij i ardhshëm.

Shperndaje në: