BE tregon se kur asht takimi i ardhshëm Thaçi-Vucic

Zadhanësja e Bashkimit Europian, Maja Kocijancic, thotë se vazhdimi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, respektivisht dy presidentëve, Hashim Thaçit dhe Aleksandar Vucic’it ka me u mbajtë në fillim të Shtatorit.

Ajo thotë se për këtë, palët kanë ra darkod, transmeton Rrokum.TV

“Në takimin e fundit të dialogut në nivel të naltë politikë të mbajtun me 18 Korrik ku nikoqir ishte përfaqësuesja e naltë e BE’s, dy presidentët kanë folë për arritjen e përparimit dhe janë pajte që përseri të takohen në fillim të Shtatorit”, ka thanë Kocijancic për Tanjug.

Shperndaje në: