VV refuzon me u çue n’kambë gjatë intonimit të himnit në seancën komemorative për Demaçin

Sot asht mbajtë seancë komemorative për nder të veprimtarit të shquem dhe simbolit të sakrificës, Adem Demaçit, i cili u nda nga jeta dje.

Para fillimit të seancës u intonuen dy himnet, i shtetit të Kosovës dhe ai kombëtar i Shqipnisë.

Gjatë intonimit të himnit të shtetit të Kosovës, u vnu re se deputetët e Vetëvendosjes nuk u çuen n’kambë për të respektue himnin, me të cilin identifikohet Republika e Kosovës.

Shperndaje në: