Vdes grueja ma e vjetër në botë, mësoni sa vjeç ishte!

Nji 117- vjeçare e cila vdiq të Diellën (22 Korrik) ishte njeriu ma i vjetër në botë që ka arritë këtë moshë, konfirmon Rekordi botnor Guinness.

Gruaja vdiq drisa Guinnes po i lëshonte çertifikatën si personi ma i vjetër femën gjallë, shkruen Mail Online.

Ajo kishte lindë me 2 Maj, 1901 dhe kur vdiq ishte 117 vjet e 81 ditë.

Shperndaje në: