Nis spektakli i Hanës së përgjakun, shihne LIVE (video)

Ishte paralajmërue se sonte ka me ndodhë eklipsi më i gjatë hanor i shekullit të XXI.

Dhe vetëm pak minuta ma parë duket se spektakli i shumëpritun ka nis.

Ma poshtë e keni mundësinë me shikue disa pamje, të cilat vijnë nga Roma, të cilat tregojnë se eklipsi sapo ka nis dhe hana ka fillue me marrë ngjyrë të kuqe, shkruen Syri.net.

Për të gjithë ata që janë të interesuem, ekspert këshillojnë që ky eklips mundet me u pa me sy të lirë, pa qenë nevojë me përdorë syze speciale.

Shperndaje në: