E shnoshi diabetin pa asnji ilaç, tue përdorë këtë pije!!!

Ky djalosh ishte i tronditun me mësue se nivelet e glukozës në gjak të tij ishin të nalta! 44

Mjeku tha se pankreasi i tij ishte tue vdekë, që don me thanë se, ai duhet të merrte insulinë për pjesën tjetër të jetës së tij. Gjendja e tij u përkeqësue.

Trigliceridet e tij shkuen 16 dhe tensioni i gjakut 150/ 100!

“Ai ndigjoi këshillat e Dr. John Zirdum, bleu nji shtrydhëse frutash e perimesh dhe filloi me hangër shnetshëm,” – shkruen ‘naturalcarebox.com’.

Mbas nji jave, ai luftoi me sukses dëshirat për ushqim të përpunuen dhe nivelet e tij të sheqerit në gjak ranë ndjeshëm. Mbas disa javësh, ai plotësisht hoqi terapinë e insulinës dhe arriti me kontrollue smundjen me ushqime të papërpunueme dhe langje.

Nivelet e tij të sheqerit në gjak ishin të qëndrueshme dhe ai madje ka humbë peshë – në vetëm nji muej!

Qe pija që përdori:

Përbamësit:
Nji grusht kale (gjethe)
2 kivi
2 molla
5 banane

Pregaditja:
Vendosni të gjithë përbamësit në nji tas dhe hidhni pak ujë mbi to, mandej përzieni çdo gja në nji blender deri sa ju të merrni nji përziemje homogjene. Për rezultate ma të mira, ai rekomandon të pini gjysën e langut në mëngjes dhe pjesën tjetër gjatë tanë ditës.

Shperndaje në: