Haziri: Nëse Lugina s’i bashkohet Kosovës, qe çka ka me ndodhë!

Lutfi Haziri

Nënkryetari i LDK’s, Lutfi Haziri qëndron i palëkundun në idenë e tij për ndryshimin e kufijve dhe bashkimin e Luginës së Presheves me Kosoven.

Haziri ka thanë se nëse Lugina nuk bashkohet me Kosovën, trazinat në Ballkan janë të pashamngshme.

Ai ka thanë që për këtë ide nuk asht konsultue me partinë e as me Presidentin e Kosovës.

Thotë se me personin e vetëm që ka fol Haziri asht Presidenti tashma i ndjemë Ibrahim Rugova.

Haziri ka fol edhe për tema tjera.

Shperndaje në: