Java përfundon me temperatura të nalta (foto)

Mot i nxetë dhe kryesisht me diell edhe në ditët në vijim.

Fushat e presionit të naltë tashma kanë fillue me u shtrie edhe mbi rajonin tonë tue sjell mot ma stabil dhe kryesisht me diell, megjithëse të Hanën dhe të Martën, vende-vende pati rrebeshe të izolueme shi, kryesisht në pjesët veriore të vendit.

Lexoni lajmin e plotë:

Vala e të nxehtit nga Evropa perëndimore në ditët e ardhshme do të vazhdojë të depërtojë mbi vendin tonë, por që nuk pritet të sjellë temperatura jashtëzakonisht të larta sikur në vendet tjera evropiane.
Ditëve në vijim pritet të mbajë mot stabil, i nxehtë dhe kryesisht me diell.

9.08 – Mot i nxehtë, kryesisht me diell, e pasdite pjesërisht vranët.

10.08 – Mot i nxehtë, kryesisht me diell.

11.08-12.08 – Të shtunën mot i nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite rreth viseve malore në perëndim të vendit, mundësi për riga lokale shiu. Ditën e diel mot i mirë, kryesisht me diell.

13.08 – Mot i nxehtë, kryesisht me diell.

Shperndaje në: