Sot nis Premier League n’Angli, kjo asht super ndeshja e parë

Me ndeshjen mes Manchester United dhe Leicester City, nis sezoni i ri në Angli.

Yjet e futbollit që luejnë në Premier League, nga kjo javë do të nisin rrugëtimin për trofeun e çmueshëm të kampionatit anglez.

Ndeshja e parë dhe e vetme për ditën e sotme zhvillohet në stadiumin Old Trafford, aty ku “Djajtë e Kuq”, presin Leicester Cityn.

Ndeshja fillon n’orën 21:00.

Shperndaje në: