Mos e leni pa e lexue: Qe qysh mundeni me ra n’peshë dhe me pastrue trupin tuej me ujë të ngrohtë!

Simbas nji studiuesi gjerman të bimëve, Andreas Mortiz, tue pi ujë të pastër detoksifikojmë qelizat në trupin tonë, përmirësojmë qarkullimin dhe ulim sasinë e toksinave. Juve ju duhet me vlue ujin për 15-20 minuta në mënyrë që me mujt me i eleminue jonet negative dhe mandej të konsumoni atë në mënyrë që procesi me mujt me funksionue.

Ky ujë ka me jau pastrue indet dhe ka me i eleminue jonet e ngarkueme pozitivisht. Kjo ka me ju ndihmue me humbë peshë natyrisht dhe shumë shpejt.

Pregaditja:

Merrni 600 ml ujë dhe vendoseni në nji tenxhere. Leni me vlue, mandej uleni gradën e nxehtësisë dhe leni me zie për 15-20 minuta. Në këtë mënyrë uji ka m’i prodhue jonet e oksigjenit natyrshëm. Qitni ujin në nji termus çelik inoksime mbajtë atë të ngrohtë gjatë ditës. Konsumoni 1-2 gota të tij çdo gjysë ore gjatë tanë ditës nga pak. Pini sa ma të nxehtë sa mundeni.

Shperndaje në: