12 tifozë të arrestuem në ndeshjen Prishtina-Drita

12 tifozë janë arrestue në ndeshjen e mbramshme në mes Prishtinës dhe Dritës.

Në mesin e të arrestuemve janë edhe tre të mitun.

Lajmi asht konfirmue nga Kryeprokurori i Prishtinës Ymer Beka.

Simbas tij, ata janë arrestue për damtim të pronës dhe gjuejtjen e fishekzjarrëve.

Kujtojmë se, ndeshja Drita-Prishtina perfundoi me rezultat 2-1 ne te mire te gjilanasve.

Shperndaje në: