Vucic nis ofensivën diplomatike për Kosovën, pritet m’u takue me Putin dhe Trump

Në kohën e debateve të shumta për korrigjimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë për ma pak se nji muej, ndërsa gjatë Shtatorit priten takime të shumta.

Mediat serbe shkruejnë se në Shtator, presidenti Aleksandar Vucic, ka me nisë ofensivën diplomatike për Kosovën, ndërkohë që pritet me pasë takime me kolegun e tij rus, Vladimir Putin, dhe atë amerikan, Donald Trump./Blic

Shperndaje në: