Shqiptari që i pshtoi për pak rrxmit të urës në Itali (foto)

Sot disa orë ma herët asht raportue për rrëxmin e nji ure në itali.

Ngjarja ka ndodhë në qytetin Genoa të Italisë, ku asht raportue për disa të vdekun.

Por, ndër ata që i pshtuen për pak rrximit të kësaj ure ishte edhe nji shqiptar. Ai, kishte kalue nëpër vendin e urës vetëm 9 minuta para se ajo të rrxohej.

Bahet fjalë për nji avokat shqiptar, Saimir Vishaj, i cili në nji postim në Facebook ka falenderue Zotin që nuk ka qëlluae në vend në momentin e rrximit dhe ka pshtue.

Faleminderit Zoti im..mbas 9 min ndodhi tragjedia këtu në Genova”, shkruan Vishaj.

Shperndaje në: