Sonte luhet Super Kupa e Europës, qe formacionet e Real Madrid-Atletico Madrid

Sonte luhet ndeshja e Super Kupës së Europës mës dy ekipeve nga Madridi.

Sezoni 2018-19 i futbollit europian do të paraqesë ndeshjen ma të randësishme deri tash, Super Kupën e Europës, e cila do të luhet në stadiumin “Lillekula” të Talin, në Estoni, mes Real Madrid, fitues i Champions League dhe Atletico Madrid, fitues i Europa Leauge, nji derbi madrilen në Gadishullin Baltik.


Formacionet e mundshme:

Real Madrid: Keylor Navas, Dani Carvajal, Sergio Ramos, Nacho Fernandez, Marcelo, Casemiro,Toni Kroos, Gareth Bale, Isco, Marco Asensio, Karim Benzema.

Atletico Madrid: Jan Oblak, Santiago Arias, Diego Godin, Stefan Savic, Filipe Luis, Koke, Saul Niguez, Rodri, Thomas Lemar, Diego Costa, Nikola Kalinic.

Shperndaje në: