Simic: S’ka zgjidhje konkrete për Kosovën, janë veç spekulime

Ende nuk ka ndonji zgjidhje konkrete për Kosovën dhe çdo gja që po shfaqet në media për këto çashtje janë spekulative.

Kështu shprehet Zv.kryeministri serb, Igor Simic i cili shton se përfaqësuesit e serbëve në Kosovë nji informacion të tillë e kanë marrë edhe nga Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic në nji takim që e kanë pas së fundmi në Beograd.

Simic thotë se ato që shfaqen në media për këtë çashtje janë spekulime.

Shperndaje në: