Arrestohet deputetja e Vetëvendosjes, Saranda Bogujevci (foto)

Para stacionit kryesor të Policisë së Kosovës, dheta aktivistë të VV’s kanë gjuejt ngjyrë të kuqe drejt ndërtesës dhe policëve.

Mbas akcionit policia ka arrestue disa nga ata që hodhën ngjyrë, ndërsa mbasi e ka kry fjalimin para gazetarëve, asht arrestue edhe deputetja e Vetëvendosjes Saranda Bogujevci.

Akcioni asht organizue për shkak të siç kanë thanë organizatorët “mos reagimin e Policisë në dhunën ndaj grave”. /kp

Shperndaje në: