‘Shpërthen’ Arifi për kufijtë: Mjaft ma u eksperimentue me Luginën!

shqiprim arifi

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka komentue çashtjen e bashkimit të Luginës me Kosovën, siç ka paralajmërue Presidenti Hashim Thaci, ditë ma parë.

Në nji postim në Facebook, Arifi ka shkrue se Lugina e Preshevës bashkë me Bujanocin e Medvegjën janë nji dhe përherë kanë me mbetë të pandashme.

Simbas tij, me Luginën e Preshevës janë ba dhe po vazhdojnë me u ba eksperimente.

Postimi i Arifit:

Shperndaje në: