Martohet ministrja 53 vjet, shihni Putinin si kavalier të dasmës (foto)

Ministrja e Jashtme e Austrisë, Karin Kneissl asht martue në moshën 53 vjeçare.

Ajo ka vendos me lidhë kunorë me multimilionerin Wolfgang Meilinger.

Dasma e pazakontë asht përcjellë edhe nga mediat, për shkak të pjesëmarrjes së politikanëve.

Kancelari Sebastian Kurz dhe Presidenti rus Vladimir Putin ishin dy nga të ftuemit e randësishëm, tue konfirmue kështu përpjekjen e Rusisë për me rihy në Europë nga dera e saj historikisht e preferueme: Austria.

Putin madje ka ba edhe xhentëllmenin tue kcy me nusen, që asht shfaq e lumtun edhe në krahët e burrit.

 

Shperndaje në: