Ambasadori amerikan uron Kurban Bajramin

Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie, ka urue festën e Kurban Bajramit për besimtarët muslimanë në Kosovë, si dhe në mbanë botën.

“Urime Kurban Bajrami për të gjithë ata që po festojnë në Kosovë si dhe nëpër botë”, ka shkrue Delawie.

Sot në Kosovë po festohet dita e parë e Kurban Bajramit, nji nga dy festat ma të randësishme të fesë islame, e cila karakterizohet me therjen e kurbaneve në shejë solidariteti dhe mirësie.

Shperndaje në: