Ky asht moti i cili ju pret sot

Sot mbi vendin tonë ka me mbajtë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Simbas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës vranësinat në viset e nalta munden me sjellë reshje të shkurta shiu.

Temperaturat minimale kanë me lëvizë ndërmjet 13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen me lëvizë ndërmjet 27- 28 gradë Celsius.

Ka me fry erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Shperndaje në: