Moti sot me vranësina e reshje të shiut

Gjatë ditës së Mërkurë mbi territorin e Kosovës ka me mbajtë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Simbas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësinat nuk kanë me qenë stabile dhe kanë me u shoqnue me reshje shiu të intensitetit të ndryshueshëm.

Temperaturat minimale parashihet me lëvizë ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen me lëvizë ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Shperndaje në: