Ky asht moti i cili ju pret sot

Mbi vendin tonë sot pritet me mbajtë mot me diell dhe vranësina kalimtare.

Temperaturat minimale parashihen me lëvizë ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen me lëvizë ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Ka me fry erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Shperndaje në: