Opozita i dërgon letër Mogherinit rreth idesë për shkëmbimin e territorit me Serbinë

Kosovo EU

Partitë opozitare të Kuvendit të Kosovës, LDK, VV, PSD dhe Alternativa, sot kanë dërgue letër te Federica Mogherini.

Kështu ka ba të ditun Avdullah Hoti, Shef i Grupit Parlamentar të LDK’s në Kuvend.

Hoti ka thanë se në këtë letër asht sqarue qëndrimi i tyne lidhun me zhvillimet e fundit në Kosovë.

Gjithashtu aty asht shpreh pakënaqësia e opozitës, të cilët përfaqësojnë 60 për qind të qytetarëve të Kosovës, lidhun me idenë që po diskutohet për shkëmbim të territoreve apo korrigjim të kufijve.

Postimi i Hotit:

Shperndaje në: