Ky asht moti i cili ju pret sot

Sot mbi vendin tonë ka me mbajtë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale kanë me lëvizë ndërmjet 11-13gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet me lëvizë ndërmjet 24-27 gradë Celsius.

Ka me fry erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Shperndaje në: