Vdes Presidenti i Vietnamit

Media shtetnore Vietnameze njoftoi se presidenti i këtij vendi, Tran Dai Quang, ka vdekë në moshën 61-vjeçare mbas nji smundje serioze.

“Presidenti Tran Dai vdiq me 21 Shtator në spitalin ushtarak”, raportoi Agjencia e Lajmeve në Vjetnam.

Quang ka pasë kryesisht rol ceremonial si president, mbasi kryeministri dhe udhëheqësi i Partisë Komuniste mbajnë shumicën e pushtetit.

Shperndaje në: