Liverpool s’e merr Shaqirin me veti ne Beograd?

Xherdan Shaqiri ka mundesi se nuk ka me qene ne ekipin qe KF Liverpool e dergon ne Beograd per ndeshjen ne Grupin C me Crvena Zvezda, ne kuader te Liges se Shampioneve.

Te pakten keshtu raporton “Goal.com”, tue iu referue tensioneve politike qe shkaktoi simboli i shqiponjes qe Shaqiri e krijoi gjate Kampionatit Botnor ne futball, dhe droes qe tifozet ne Beograd mujn me reague ndaj Shaqirit.

Ndeshja mes Liverpool dhe Crvene Zvezda ka me u mbajt me 6 Nandor ne stadiumin “Rajko Mitic”, ne Beograd.

Shperndaje në: