Haradinaj merr mbështetje nga Holanda për rrugën eurointegruese te Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në margjina të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB’s, ka zhvillue nji takim bilateral me kryeministrin e Holandës, Mark Rutte, me të cilin ka bisedue për zhvillimet politike në Kosovë dhe rajon, si dhe për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve.

Postimi i Haradinajt:

Shperndaje në: