E pabesueshme, por e vërtetë: Sperma i shnosh këto smundje!

Terapia e spermës konsiston në gëlltitjen e spermës së nji mashkulli të shëndetshëm me shumë se dy herë në javë, tue përfitue për shëndetin e trupit dhe mendjes suej.

Sperma asht nji burim natyral proteinash, vitamine B12, vitamine C, kalcium, magnezi, fosfori, kaliumi dhe zinku.

Disa nga benefitet e të gëlltitunit te spermës, mundësisht ma tepër se dy herë në jave janë:

-Minimizon efektet e plakjes.

-Shton jetëgjatësinë tuaj potenciale.

-Redukton deri në 50% rrezikun e prekjes nga kanceri i gjirit dhe tumore të tjerë.

-Ndihmon në luftimin e tumoreve ekzistues.

-Përmirëson ndjeshëm humorin tuaj.

-Redukton depresionin.

-Ul potencialin për mendime vetëvrasëse.

-Ju ndihmon për një gjumë më të mirë.

-Rrit përjetimin e kënaqësisë seksuale.

-Ndihmon në kurimin e diabetit.

-Lufton infeksionet.

-Ndihmon ne një shtatzëni më të lehtë.

-Redukton të përzierat e mëngjesit.

-Rrit përqendrimin.

-Forcon kockat.

-Parandalon oteoporozën.

-Mban nën kontroll nivelet e kolesterolit.

-Rrit energjinë dhe performancën atletike.

Por më e rëndësishmja për ne femrat:

-Ndihmon për një lëkurë më të pastër.

-Ndihmon në eliminimin e akneve.

-Rrit metabolizimin e yndyrnave dhe dhjamit.

-Redukton obezitetin.

-Kontrollon oreksin.

-Zbardh dhëmbët.

-Forcon shëndetin dhe rritjen e flokëve.

-Redukton rrathët e errët poshtë syve.

Mund të përdoret edhe për përdorim të jashtëm mbi likurë si nji maskë e mirë dhe pa kosto kundër akneve, shejave, rrudhave dhe infeksioneve.

A ka ma mirë se të kombinosh kënaqësinë seksuale me nji shëndet të mirë?

Shkenca hedh poshtë çdo justifikim mos me ba seks.

Këto janë rezultatet e studimit të “Semen Therapy Group”.

Shperndaje në: