Veseli: Vendimmarrja për ministrat asht e PDK’s dhe jo e individit

Kadri-Veseli

Kryetari i Partisë Demokratike, Kadri Veseli, ka thanë se nuk ka pasë mbledhje të kryesisë, por mbledhje të kolegeve të kryesisë.

“Në PDK nuk ka vendimmarrje individuale. PDK është në proces të reformimit”, ka thanë Veseli.

Ai ka theksue se kthimi i tij nga Britania ka qenë i natyrshëm dhe nuk ka mujt me ndejt ma shumë se dy ditë.

Veseli ka tregue se ka takue ministrin Abelard Tahiri dhe asht njoftue me situatën tue shtue se vendimmarrja lidhun me këtë çashtje ka me qenë e tij.

Shperndaje në: