Fundjava vjen me mot kryesisht stabil

Moti gjatë fundjavë pritet me qenë kryesisht stabil, ndërsa temperaturat e ajrit, gradualisht kanë me fillue me u rritë pak mbi vlera mesatare.

Minimalet kanë me u luhatë nga 4 deri në 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet nga 20 deri në 23 gradë Celsius.

Ka me fry erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja dhe juglindja 3-9m/s.

Shtypja atmosferike ka me shënue rritje të theksueme mbi vlera normale.

Shperndaje në: