Samiti i Frankofonisë, Thaçi dhe Rama takim me Macron’in (video)

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, po marrin pjesë në Samitin e 17’të të Frankofonisë, që po mbahet në Erevan të Armenisë, nga 11-12 Tetor.

Në kuadër të punimeve të samitit, të dy liderët u takuen me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Samiti i liderëve të shteteve dhe qeverive asht institucioni ma i naltë i Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, ku Republika e Kosovës asht anëtare vëzhguese që nga viti 2014.

Shperndaje në: