Nis takimi: Veseli-partitë në koalicion, PSD dhe Alternativa

Në takimin e thirrun nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli po marrin pjesë përveç partive politike në koalicion qeveritar edhe Partia Socialdemokrate dhe Alternativa.

Siç raportojnë gazetarët nga vendi i ngjarjes takimi ka fillue dhe nuk dihet se kur do të dalin me naj deklaratë për media.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, të Janën jau ka dërgue të gjitha partive opozitare nji ftesë me të cilën do të harmonizohen mendimet për rezolutën për dialogun me Serbinë.

Ftesën e kanë refuzue LDK dhe Vetëvendosje.

Shperndaje në: