Doktori heq krimbin 15 cm nga syni i pacientit, video po e then rrjetin! (video)

Nji pacient 60-vjeçar i paidentifikuem shkoi në spital në Karnataka të Indisë me nji krijesë që lëvizte rreth të bardhës së synit të tij.

Ai u vizitue nga dr. Srikanth Shetty. Ai pa nji krimb të madh parazitar në synin e pacientit. Doktori vendosi që ma e mira e mundshme do të ishte largimi i krimbit menjiherë, sepse ishte tue rrezikue shikimin e pacientit.

Procedura e ndërlikueme u filmue dhe pamjet u shpërndanë në internet në mbanë botën. Video tregon Dr. Shettyn tue heqë me kujdes parazitin dhe tue e vendosë atë në nji enë plastike, ku zbulohet madhësia e vërtetë e krijesës.

Ishte 15 cm e gjatë./Mirror

Shperndaje në: