CNN: Sauditet jane ba gati me pranue se e kane vra gazetarin!

CNN raporton se arabia Saudite po pregadite nji raport ku pranon se Jamal Khashoggi, kolumnisti i gazetes Washington Post, asht vra “gjate nji trajtimi policor i cili u zhvillue keq”.

Khashoggi, disident i njoftun saudit, humbi çdo gjurme prej dites kur hyni ne konsullaten e Arabise Saudite ne Istanbull, me 1 Tetor.

Autoritetet turke deklarojne se kane evidence qe disidenti Khashoggi asht vra dhe mandej asht masakrue nga nji ekip i agjentave saudit qe kishin ardhe apostafat ne Insambull me e vra.

Shperndaje në: