Këshilltari i Haradinajt frik ambasador, pret vetëm dekretimin e Presidentit

Avni Arifi, këshilltari kryesor i Kryeministrit Ramush Haradinaj dhe shefi i ekipit negociator në dialogun teknik mes Kosovës dhe Serbisë, së shpejti pritet m’u emnue ambasador në Emiratet e Bashkueme Arabe.

Lajmin për këtë e ka konfirmue Arifi për Kallxo.com, tue thanë se po pret dekretimin nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

“Jam në procedurë. Jam emëuar nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Komisioni parlamentar kurse tani jam në pritje të dekretimit nga presidenti i Kosovës”, tha Arifi.

Enimi i Avni Arifit si ambasador në Emirate asht përmend edhe gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme.

Shperndaje në: