Tifozët e Arsenal “kampionë” në seks

Nji sondazh i ri ka zbulue se cilët janë tifozët ma të mirë dhe ma të këqi në krevet bazue në pëlqimin e ekipeve të futbollit anglezë.

Sondazhi u postue online nga ‘Football tips’, të cilët morën 3,500 përgjigje nga personat e rritun në Mbretninë e Bashkueme.

Tifozët e Arsenalit, ekip që mban vendin e katërt të Premier League, u votuen si ma të mirët në krevet.

Në vend të dytë renditet Leicester, ndërsa vendin e tretë e mori Brighton.

Lajmi i keq asht për fansat e Liverpool dhe Manchester United që renditen në vend të fundit, bazue nga performanca në krevet. Djajtë e kuq u votuen si ma pak impresionues në krevet.

Shperndaje në: