Vjen nji lajm për takimin e Thaçit dhe Vucic’it në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vucic, kanë me vazhdue dialogun këtë javë në Bruksel.

Mediat raportojnë se takimi i radhës pritet me u mbajt t’Ejten apo të Premten.

Takimi vjen në kohën kur janë intensifikue debatet rreth marrëveshjes finale Kosovë-Serbi me kambimin e territoreve si opcion që thuhet se po diskutohet mes dy Presidentëve, me gjithë kundërshtimet e shumta në Kosovë dhe në disa shtete të Bashkimit Europian.

Shperndaje në: