Familja merr trupin, Kaçifa i mbuluem me flamurin grek (foto)

Në Bularat kanë vijue homazhet për ekstremistin grek, Konstandino Kaçifa.

Ai asht prit nga familjarë dhe banorë të fshatit, të cilët kanë shpërthye në lot.

Kaçifas asht mbulue me flamurin grek dhe veshje ushtarake.

Nesër në orën 13:00 asht caktue ceremonia e varrimit e cila ka me nisë me meshën në kishën e st. Athanasius.

 

Shperndaje në: