Trump me Putin’in e shtyjnë takimin në Paris

Kremlini njoftoi se Rusia dhe Shtetet e Bashkueme kanë ra dakord mos me mbajtë nji takim në Paris për me shmang zhvendosjen e vëmendjes nga ceremonia përkujtimore që zhvillohet në fundjavë, me rastin e 100-vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botnore.

“Presidenti rus Vladimir Putin dhe ai amerikan Donald Trump do të takohen me njëri-tjetrin shkurtimisht, por nuk do të mbajnë një takim të plotë, të gjatë”, tha këshilltari i Kremlinit për Çashtjet e Jashtme Yuri Ushakov.

Shperndaje në: