SHBA, sulm me armë në lokal, 12 viktima

Ka shkue në 12 numri i viktimave në sulmin me armë që ndodhi në Californi.

Nji i ri hapi zjarr mbrenda lokalit me muzikë live tue lnë të paktën 12 të vdekun dhe shumë të tjerë të plagosun.

Ngjarja ka ndodh gjatë natës në rrethana që mbeten ende të pasqarueme nga policia.

Dëshmitarët kanë folë për të paktën nji të dyshuem si autor që hapi zjarr mbi personat që gjendeshin në lokal. Mandej thuhet se ai qëlloi edhe veten.

Shperndaje në: