Gazetari i CNN ‘dëbohet’ nga Shtëpia e Bardhë: Ngacmoi nji çikë te re (video)

Shtëpia e Bardhë ka pezullue akreditimin e gazetarit të CNN Jim Acosta disa orë mbasi ai kishte nji shkëmbim të ashpër me Presidentin Trump.

Jim ishte tue ba nji pyetje kur dikush nga stafi i Shtëpisë së Bardhë ka tentue me ja marrë mikrofonin.

Sekretarja e shtypit Sarah Sanders u shpreh se Acosta kishte ngacmue me duer nji zonjë të re dhe për këtë arsye ai asht pezullue.

Shperndaje në: